ג'וס פלאס- קצת ביקורת לא תזיק

הבטחות שארוזות יפה ועולות המון

בשנות השמונים, החלו לצוץ ברחובותינו אנשים בלבוש ספורט אלגנט, תיק ג'יימס בונד
וסיכה שעליה הכיתוב:" הפחת משקל עכשיו, שאל אותי כיצד".
מאחורי הכיתוב המבטיח היו מוצרי ההרזיה והבריאות של הרבלייף ששווקו בשיטת הפירמידה.
היום קוראים לזה : שיווק רב שכבתי.

מתוך השיווק הרב שכבתי ,המוצר הלוהט היום בתחום  הוא הג'וס פלאס- מוצרים שיכולים להיכלל תחת הכותרת תוספי תזונה ובאים בפורמטים שונים: כמוסות, סוכריות וכו'.

מתוקף היותי מלווה אנשים בירידה במשקל, פנו אלי בהצעה לרכוש ולהפיץ את המוצרים של ג'וס פלאס.

אחרי התנגדות ראשונית, החלטתי לחפש קצת חומר על המוצרים ונוכחתי שלא היה פשוט לקבל מידע מהימן שאינו מגיע מהמשווקים והמפיצים עצמם.

זה מיד עורר את חשדי. מוצר שיש כאלה עדויות על ניסים ונפלאות שהוא עושה אך לא כבש את השוק בסערה מחד ומאידך משווק בשיטת השיווק המושמצת ביותר שכתרי שרלטנות נקשרו לראשה, זה איך נאמר…מריח לי כמו עוד מוצר פירמידה.

החלטתי להקריב שבת אחת מחיי כדי להבין קצת את העניין  . זה לא היה פשוט. בסופו של דבר, הצלחתי לקבל את המידע הדרוש לי ואני שמחה לחלוק אותו איתכם:

 

מה קיים על ג'וס פלאס ברשת:

אם תגגלו את הערך ג'וס פלאס בעברית, תקבלו מידע שנראה כמיהמן, בעוד שבפועל הכותבים הם משווקים של המוצר ברמה ישירה או עקיפה וכולם מדווחים על " שיפור ניכר בררגשה" של הנוטלים את מוצרי הג'וס פלאס ואם תרצו- יגבו את הכל במחקרים . אותם מחקרים הם מטעם, איך נאמר זאת: ג'וס פלאס ולכן: לא קבילים ופרשנות תוצאותיהם: לא אמינה.

עברתי לאנגלית.

גיגלתי את הערך juice plus וראו זה פלא, גם באנגלית נתקלתי בפרסום של משווקים, לפחות בארבע העמודים הראשונים של החיפוש.

לא היתה לי ברירה, נאלצתי לגלגל: juice plus criticism שם היו כבר למעלה מ 2 מליון תוצאות, לרבות המשפט : juice plus scam שהשורה התתונה בהם היתה שמחקרים חיוביים מומנו ע"י ג'וס פלאס ואילו במחקרים קלינים נטולי פניות, הממצאים עבור חלק מהמוצרים היו דלים או זניחים : כמות נוגדי החימצון בכמוסה ייעודית למשל, היתה שוות ערך ל 30 גרם פרי. הנקטרינה שהרגע שקלתי במטבח שלי שקלה 80 גרם. בקיצור: אפילו חצי מנת פרי תעשה את העבודה שאותה כמוסה עושה. אז בשביל מה לקחת את כמוסות הג'וס פלאס?

הויקיפדיה  היתה התוצאה השניה בחיפוש שלי והחלטתי להיצמד אליה. כל מה שאני הולכת לעשות עכשיו הוא הנגשה של החומר אותו אתם תוכלו לקרוא העצמכם לרבות לינקים לרוב:

 

להלן תרגום חופשי של עיקרי הדברים שנכתבו של על הג'וס פלאס בויקיפדיה באנגלית:

 • ג'וס פלאס משווקת ע"י חברה פרטית בשם: National Safety Associates -NSA שמתמחה בשיווק רב שכבתי וממוקמת בטנסי שבארה"ב.

  מנגולד לא בכמוסה

  ירק לא בכמוסה

 • החברה החלה את דרכה בשנות השבעים במכירה של ציוד הגנה מפני שריפות ( פופולרי מאוד בארה"ב) ומסנני מים בשיטת מכירה של דלת לדלת door-to-door
 • בשנת 1986 החלה החברה לשווק בשיטת השיווק הרב שכבתי ושיווקו גם מסנני אויר משחקי חשיבה לגיל הרך.
 • בשנת 1993 החלו לשווק את מוצרי ג'וס פלאס באותה השיטה- השיווק הרב שכבתי

 • בשנת 1993  נקלעה NSA לתסבוכת משפטית כאשר התובע הכללי של ארה"ב התייחס לתלונות המפיצים שטענו כי הופעל עליהם לחץ מצד החברה לרכוש כמות גדולה של מסנני המים והם נתקעו עם הסחורה מבלי יכולת למכור אותה.
 • באותה השנה ( 1993) ירדו רווחי החברה והיא נאלצה לפטר הרבה עובדים

 

בלקסיקון השיווק קיים מושג שנקרא " השקה". ההשקה נועדה להביא את המוצר לידיעת הרוכשים הפוטנציאלים ולגרום למכירות כמה שיותר גדולות.

הדרכים למכירות הגדולות ( ההשקות) רצופות הרבה צלופן מרשרש, קונפטי וסלבים שקיבלו הרבה כסף על הופעתם או לחלופין " כנס" שבו אתם באים לרכוש ידע ומקבלים מכירה אגרסיבית.

עדויות של אנשים שהמוצר שינה את חייהם הוא דבר נפוץ בזמן ההשקה וככל שהמוצר מבטיח ניסים ונפלאות מחד ויקר רצח מאידך, יש לבדוק את אמינות העדויות ( דבר שלא תמיד אפשרי ונסמך לרוב על הגיון בריא של הצופה) ואת, כמובן,  אמינות המחקרים.

מה שאני עושה כדי לאמת עדויות הוא לבקש פרטי קשר של לקוחות שהשתמשו במוצר לפני שנה. אני שואלת אותם מה דעתם על המוצר במרחק של שנה. מי שלא יכול לספק לי לפחות 3 לקוחות אמינים שלא מקבלים ממנו טובות הנאה, לא אקנה את המוצר שלו.

אמינות העדויות של ג'וס פלאס:

עדות מפורסמת אחת שנחשפה במערומיה היא זו של או ג'יי סימפסון:

 • בינואר 1994 הוחתם האתלט או. ג'יי סימפסון על חוזה בסכום בעל 6 ספרות  מול NSA- משווקת מוצרי ג'וס פלאס.
 • במרץ 1994 הוקלט סימפסון בוידאו בו הוא מתאר איך מוצרי ג'וס פלאס ריפאה אותו מדלקת הפרקים ממנה סבל, שיפרה את יכולותיו במשחק גולף ושיחררה אותו משימוש בתרופות שנטל עבור דלקת הפרקים שלו.
 • הוידאו הזה הוקרן אל מול 8000 מפיצים של ג'וס פלאס בכנס של NSA בדאלאס.
 • ביוני 1994 נרצחה אישתו לשעבר של סימפסון והחבר שלה וסימפסון היה החשוד העיקרי
 • סימפסון טען להגנתו במשפט ובספר שכתב בעקבותיו כי לא היה יכול לבצע את הרצח בשל דלקת הפרקים ממנ סבל ושבגינה לקח מגוון תרופות נוגדי הדלקת. להזכירכם הרצח התבצע 3 חודשים אחרי שטען את ההיפך הגמור תמורת המון כסף.
 • בעקבות זאת חדלה NSA להשתמש בשירותי היחצנות שלו
 • סימפסון זוכה מאשמת הרצח- כנראה שאכן סבל מאותה דלקת פרקים בפועל.

מחקרים על ג'וס פלאס:

 • רוב המחקרים על ג'וס פלאס מומנו ע"י  NAI – יצרן הג'וס פלאס או המפיץ NSA
 • מקרים מאוניברסיטת ברקלי טענו שזהו שיווק הנתמך בידי מחקרים לא אמינים ושג'וס פלאס מכיל כמות מועטה מידי של ירקות ופירות בשביל לעשות איזשהו שינוי קליני ובכלל זהו מוצר יקר שמאפיין את השיווק הרב שכבתי שטוב בעיקר- לכיס של המפיץ
 • להלן כמה לינקים שתומכים במה שעכשיו אמרתי:
 • http://www.mlmwatch.org/04C/NSA/juiceplus.html
 • http://web.archive.org/web/20051013065658/http:/www.berkeleywellness.com/html/ds/dsJuicePlus.php
 • http://www.mskcc.org/cancer-care/herb/juice-plus
 • http://www.berkeleywellness.com/subCorner/pdf/2000/0011.pdf
 • http://www.thedietchannel.com/Dietary-Supplements-Facts-About-Juice-Plus.htm

ובכלל כל הלינקים והמידע נמצאים ממש כאן בויקיפדיה וזהו המקור שלי לרוב הפוסט הזה- מי שרוצה לעשות מחקר משלו, בהחלט יכול להתחיל מכאן.

עוד בלינק תוכלו למצוא מידע על ג'וס פלאס בהקשר של נוטריאנטים ופסיכוכימיקלים, פעילות נוגדי החימצון, המערכת הקרדיווסקולרית, מערכת החיסון ועוד.

למי שרוצה להתעמק- הלינקים האלה יכולים לספק מחקרים אמינים על מעללי ג'וס פלאס ובעיקר על חוסר החשיבות שבנטילתה- אני לא הולכת לקרוא או לתרגם את כל זה. יש לי חיים, אבל מי שיפנה אלי או ישאיר תגובה, אשמח לשלוח לו עוד חומר בשמחה. יש מספיק לכולם.

התנגשות ערכים ומחקרים בג'וס פלאס:

 • באתר של ג'וס פלאס קיימים מאמרים שטוענים כי נכתבו ע"י " מגוון אוניברסיטאות ".
 • חלק מאותם מחקרים נכתבו ע"י רופא בשם ג'ון וויז ויועץ מדעי בשם רוברט מורין.
 • בשנת 1987, גרמו חוקים פדרלים לסגירת חברת שיווק רב שכבתי בשם USAI שהפיצה תוספי תזונה מפוקפקים
 • ד"ר ג'ון וייז היה סגן הנשיא בחברה הזו ואילו רוברט מורין היה  היועץ המדעי שלה
 • בשנת 1987 משנסגרה UASI המפוקפקת, ג'ון וייז הפך ליועץ ואח"כ גם סגן הנשיא של NAI- היצרנית של, ניחשתם נכון- ג'וס פלאס
 • כיום חתומים וייז ומורין על חלק מהמאמרים של ג'וס פלאס- תסיקו את המסקנות לבד, לא אלעס לכם הכל.

ג'וס פלאס גם טוענת לניסים ונפלאות מול מחלת הסרטן.

האם ג'וס פלאס יכולה להועיל במקרים של סרטן? הנה פה לינק שמרכז מגוון דברים שהוכחו כלא יעילים במלחמה בסרטן.

 

לגבי מי שרוצה לערער על אמינות המידע הזה בטועה ש " מי מתעדכן מויקיפדיה" או " לויקיפדיה יש אינטרסים" אומר שהאינטרס החזק ביותר הוא של ג'וס פלאס לכתוב את האמת היחצ"נית שלה מאשר כל אינטרס שמערער עליה .

הסיבה שג'וס פלאס לא יכולה לייפות את הערך שלה בויקיפדיה היא… ובכן: כי יש עורכים בויקיפדיה ואם מישהו מוצא שגיאה הוא יכול לדווח עליה ואז היא נבדקת. זו הסיבה שלא תוכלו להפוך את הויקיפדיה לפוסט יחצ"ני למטרתכם האישית.

למה אני בכלל כותבת את הפוסט הזה?

לפני למעלה משנה קיבלתי טלפון מחברה רחוקה שאותה אני מאוד מעריכה והיא הזמינה אותי אליה ל" הצעה עסקית". קצת הריח לי מסגנון שיווק הפירמידה של שנות השמונים- תשעים אבל זרמתי.

להפתעתי, היא עשתה עלי בדיוק את הטריקים ההם של פעם ושיכנעה אותי להצטרף כי עבודתי היא ליווי אנשים בירידה במשקל וזה יכול לעזור להם עם המשקל ואני ארוויח מזה . יופי

לא האמנתי למשמע אוזני וגדעתי את השיחה בעובדה הנכונה שאני לא מאמינה בתוספים ושיקויים אלא בתהליך ועשיה ולא אמכור חלומות ללא כיסוי לאף אחד. נפרדנו לשלום.

מאז ניסו לשכנע אותי אנשים שונים לשתף איתם פעולה עם המוצר הזה ואני עדה לסרטוני שיכנוע של אנשים שירדו במשקל והם מייחסים את זה לג'וס פלאס ( תוספים שהחלו לקחת אחרי שירדו במשקל אבל נניח לשלב ההוכחות הזה כרגע).

לי אישית יש את כל האינטרס להיות מפיצה של הג'וס פלאס שכן זה לא יפגע בהכנסה שלי כמלווה תהליכי ירידה במשקל מחד ויהיה לי מאוד קל למכור אותם מאידך שכן אני בקשר יומי עם הלקוחות שלי שהיו שמחים לקנות ממני מה שיאיץ להם את התהליך.

אבל אני לא אעשה את זה ואולי בכתיבת שורות אלו אני גם גודעת דרכי פרנסה עתידיות שלי. אני בוחרת להיות ישרה. עד עכשיו זה עבד לי.

תשמעו קטע אמיתי: פעם חשבתי למכור מעין תרופות פלצבו כתוסף לירידה במשקל ואני אומרת לכם שזה היה עוזר! אני מוכנה להתערב שזה יעזור. כמו קמע כזה. אנשים אנשים שעוברים תהליך קשה מאוד ישמחו לקמע .אבל לא יכולתי. פשוט לא.

אני מעדיפה להסתכן בתביעת השתקה מטעם ג'וס פלאס ובשריפת אלטרנטיבת שיווק התוספים לעולמים אבל שיטות המכירה האגרסיביות האלה, דורשות ריסון בעיקר אם הן מוכרות בעיקר הבטחות. זה מייאש. זה מעביר אחריות ונוטע תקוות שווא. הכי גרוע: זה מפקיע מכם את השכל הישר.

 מה דעתי?

לפני הכל יש לי שאלה מהותית: למה בכלל לשווק בצורה כזו? יש לך מוצר שאתה נשבע שהוא כזה מחולל פלאים- לך תתמודד בשוק האמיתי! מוצרים עם הרבה פחות " עדויות נפלאות" מצליחים לא רע. מי שמביא תוצאות ועוד כאלה פנומנליות, צריך שהשוק יהיה בכיס שלו כבר מזמן. בואו נבחן שני מוצרים לדוגמה:

איי רובוט: אחלה המצאה, נותנת תוצאה. יש מגוון מותגים שנלחמים על השוק. אין לי מושג מי היה הראשון אבל נראה לי שמי ששולט בשוק הוא זה שנמצא הכי אמין וכנראה שהוא גם לא צריך להוריד מחירים כדי למכור.

לעומתו היה פעם שואב אבק ששווק בצורה רב שכבתית נדמה לי שזה היה קירבי. הוא ללא ספק היה שואב אבק אבל שווק ככזה שרק הוא זה שימנע את קרדית אבק הבית ( שקיימת בכל שטיח וספה תכלס), הכרחי לבית עם ילדים אסתמטיים וכו'. המחיר היה שערורייתי והורים מפוחדים קנו אותו ממיטב כספם שלעיתים לא היה להם ותכלס- זה היה שואב אבק ותו לא.

מכונת האספרסו הביתית: עונה על הצורך לשתות אספרסו בבית בצורה נוחה, קומפקטית ולא מלכלכת ותעבוד בכל מקום שיש בו חיבור לחשמל וכל ילד יכול להרים ולתפעל אותה. כיום בהמון בתים יש מכונה כזו והחברות מתחרות בינהן על השוק בלי כל צורך בשיווק רב שכבתי.

ג'וס פלאס משווקת כבר 23 שנה. אם ג'וס פלאס הייתה מקיימת חצי מההבטחות שלה, לא היה לה כל צורך בשיווק רב שכבתי!

אני חושבת שאנשים לא אמורים לשתף עם ג'וס פלאס פעולה ולא להיות מפיצים שלהם. לא לנסות לדחוף את התוספים האלה לבני משפחתם וחבריהם במחירים שערורייתיים או בחינם. אני בטוחה שרוב המפיצים בכלל לא יודעים את האינפורמציה שכאן פשוט הנגשתי ותרגמתי. אני חושבת שרוב המפיצים פועלים בשם הפרנסה, הרצון לעזור והם בעיקר הלומי מניפולצית ההשקות הנכלולית.

די. תפסיקו. השקר של סימפסון נחשף, החברה של ג'ון וויז נסגרה בשל מפוקפקות, NSA הסתבכו עם התובע הכללי בשל הפעלת לחץ יתר על מפיצים ועוד ועוד שלל דברים שתירגמתי וגוללתי – עם אלה אתם רוצים לעבוד?

אל תטרחו לפנות אלי בטענות של :" לי ג'וס פלאס שיפרה את הבדיקות" כי אין לי כל דרך לבחון את זה מה עוד שגם אם התוספים לא היו עוזרים למישהו, זה לא היה אומר שהמוצר פסול או " לא עובד". הדרך לבחון אם תוסף תזונה עובד או לא הוא לבדוק את הרכיבים ולבחון אפרטיביות קלינית וזה כאמור, נעשה וכתבתי על זה כאן.

אז, כשמישהו ינסה לספר לכם על ניסים ונפלאות שקרו לו בעקבות השימוש בג'וס פלאס- פשוט תנסו לשנות נושא. או לקום וללכת כי צריך להוציא את הילד מהגן.

 

עלא דבר

 

 

 

שתפו...

תגובות

קטגוריות

על הכותב:

תגובה אחת
 1. איריס בן ארי

  מפרידה בין מחיר לאפקט . השקעה מול רווח מהמכירה לכלכלנים ולשבים אחרים . בשורה תחתונה : שיטת התשלום נפלאה ,הספקת המוצרים אלגנטית וישירה .מחיר? בנחלט יקר ושוב יכול להרשות לעצמו זה שיש באפשרותו לרכוש מזון בריא בשיגרה חיו . מיעוטי ויכולת מספרם גדל והבעיה אוניברסלית עצובה ולראשי מדינה הכלים לשנות ,ליברה תפריד חשוב לדרוש ממוצא גדול ועני-עשיר חתך חד שכמותית מספרם גדל כמפלצת. האפקטים : כן מסייע וכן עוזר וכן משפר והרבה כן חיוביים . מפיצים ללא ייסורי מצפון -הלואי ואפשר היה לתת כתומך טיפול מונע כללי !!! ואז השגנו מטרות ונתנו אמצעים

 2. עידית

  מיכל שלום, תודה על הפוסט.
  אני רק לקוחה ולא זכיינית אני צורכת חצי שנה וההשפעות ניכרות בכל כל הרבה מישורים נפשי ופיזי אם היו אומרים לי לפני שישפיע בכל כך הרבה מובנים לא היתי מאמינה. היתי דוקא מצפה שבמקום לנבור ולחפש דברים שליליים על המוצר תבדקי את האפקטיביות שלו על ידי צריכה ואם באמת לא תרגישי שינוי או השפעה היתי יכולה להתייחס אחרת לדברים שכתבת.

  • היי עידית, התנסות אישית איננה אינדיקציה כי אם לא הייתי מרגישה שום שינוי זה עדיין לא היה אומר שהמוצר הוא לא אפקטיבי או שקרי בבסיסו וזו הסיבה שהבאתי את הסטורית החברה האחראית שמעידה על התנהלות שקרית ופופוליסטית באופן עקבי כמו בדיקת המוצרים כפי שהזכרתי והבאתי סימוכין. שני האלה הוכיחו את המסקנות אותן פירטתי. אגב, למה לא לנבור ולחפש דברים שליליים?

  • יוסק'ה

   עידית, את בהחלט צודקת
   בנוסף מיכל טוענת שחברת ג'וס פלאס ממנה את כל המחקרים.
   מי מממן את המחקרים של חברות התרופות?
   ויחד עם כל הביקורת אני עדין לא מבין מדוע מיכל שוללת את החברה ומוצריה.

  • בנוסף למה שענתה מיכל אני חושבת שאולי אם המחירים לא היו מוגזמים אפשר היה בכיף להתנסות ולא ל"חפש" אינדיקציות במקומות אחרים . אבל כשמבקשים ממני יותר מ 2000 ש"ח לערכה … זה מצריך ממני הצרכנית לבדוק.

 3. מעיין

  היי מיכל
  קראתי בעיון את דבריך והם לא קלים, במשפחתי משתמשים במוצר וקראתי המון עדיויות של הכאן ועכשיו על המוצר ונפלאותיו… נאמר לי שמנה יומית של 6 כדורים עם בערך ק"ג 1 של פירות וירקות ואת טוענת אחרת… אני אישית לוקחת את הקפלוסות על מנת לאזן את רמת הכולסטרול הסוכר ותמונת הדם… אשמח להבין ממך למה את כל כך משמיצה את המוצר?< תודה

  • היי מעיין, אני לא משמיצה את המוצר אלא הבאתי אינפורמציה עליו מהויקיפדיה באנגלית כפי שכתבתי. המסקנה שלי נובעת מהמחקרים הקלינים שנעשו על המוצר וטענו במקרה הטוב שהוא לא עושה את מה שמיוחס לו ( ואני עדינה עכשיו) ומאידך את ההתנהלות הנכלולית ותאבת הבצע של החברה שמשדרת תמיד כמה היא עושה טוב לאנושות. ובכן- היא לא. המוצר נמכר בשיטת השיווק הרשתי ולכן עדויות של אנשים זה הפרסומתל שלהם. בהרבה מקרים העדים הם מפיצים או אנשים שקיבלו כסף כדי לתת עדות אוהדת ולכן- אין לסמוך על זה בדיוק כפי שלא תבואי בטענה למאכל שקנית רק כי כאמר בפרסומת שהוא הכי בריא או טעים והוא התברר כלא זה ולא זה.
   הבאתי אסמכתאות ולינקים ואת מוזמנת לשבת, לקרוא ולהסיק מה שתרצי. אני הרגשתי צורך לתת את השירות הזה כי אין בעברית שום אינפורמציה על המוצר שאינה נובעת ממפיתים או משתמשים. שני אלה לא נותנים אינדיקציה לטיב מוצר כזה אלא רק מחקרים והיסטורית חברה שכאמור: אינם מזהירים. אני מבינה את ההפתעה והבילבול שלך כי מאוד מאכזב להבין שאולי קנית משהו ריק מתוכן. אני רק יכולה לומר שאני יודעת שיש להן מדיניות החזרת מוצר והחזרת כסף טובה ( זה מהתרבות האמריקאית) מה שכמובן מגן עליהם מלחטוף השמצות ותביעות אז תוכלי לנצל את זה אם וכאשר תרצי. בהצלחה

 4. דפנה

  היי מיכל
  גם אני קראתי בעיון את מכלול הדברים שכתבת,אני משתמשת במוצר כ3 חודשים ועדיין לא יכולה להעיד שזה עשה מהפך בחיי אבל בתור אישה מאוד עסוקה(40)שלא מוצאת את הזמן להקפיד על תזונה עשירה ומגוונת מבחינה בריאותית,קל לי לאמץ את המוצר לאור מגוון הפירות והירקות שנמצאים בו כאשר כל מה שניצרך ממני זה למלא כוס מים ולקחת 6 קפסולות,מסכימה שהמוצר יקר אבל נותן מענה לאורח חיי העמוסים

  • היי דפנה, לפי מה המידע שהנגשתי לכם במאמר הזה, המוצר לא יתן לך את המענה לתזונה עשירה. האמת הכואבת היא שאין מוצר שיתן שיכול להוות תחליף לאורח חיים בריא שזה: אוכל טרי, לא מעובד, רצוי לא דרך מסעדות, בזמנים קבועים וכמויות קבועות. יש בשוק מוצרים ותיקים שנותנים מענה לאוכלוסיה שלא יכולה לאכול ממש כמו זקנים וחולים ( אנשור הוא מותג חזק בשוק הזה אבל לא רק) ואילו בשוק התינוקות יש את המותגים שאת בטח מכירה. המוצר שאולי נותן מענה למבוגרים שרוצים בוסט של ירקות ופירות לוריד הם אולי מגוון השייקים הטריים שעושים בבית או שמכינים לך על המקום. אני לא שותה אותם. אם היה לי אישזהו פתרון קל לשילוב אורח חיים בריא לתוך היומיום הלחוץ עד אימה, אני הראשונה שהייתי מאמצת ומשווקת אותו – תאמיני לי שהלקוחות שלי היו קונות פתרון כזה בכל סכום. אבל לא. אין כזה. רוצה טיפ: בבוקר תקלפי כמה גזרים, קחי גם 3 מלפפונים, קולורבי מקולף וחתוך, שומר, פלפל ועוד- אבל שיהיה מוכן לאכילה מיידית גם כנישנוש באוטו- ושימי הכל בקופסאה. במקביל תכיני כמה כריכים פשוטים וכל 3 שעות תאכלי כריך אחד+ 3 ירקות. תשתי 2 ליטר מים לפחות ויש לך אורח חיים בריא. זה בגדול כמובן….בהצלחה

 5. דפנה

  היי מיכל
  לא הצלחתי להבין בהנגשות שהבאת איך המוצר לא מספק לי את הירקות והפירות שנמצאים במוצר ואני מזינה אותם לגוף כל בוקר ע"י שתייה של 6 קפסולות

  • כפי שכתבתי, בסופו של דבר ההשפעות הן זניחות. למה זניח ואיך בדיוק, תצטרכי לקרוא בסימוכין שהבאתי שפורשים מחקרים קליניים שנעשו. אני נתתי דוגמא אחת לקפסולה שאמורה לדאוג לנוגדי החימצון למשל- בבדיקה שנערכה הסתבר שיש בקפסולה נוגדי חימצון השווים ל- 30 גרם פרי כשפירי בינוני שוקל 80 גרם- סתומרת שיש בה נוגדי חימצון של פחות מחצי פרי. אני מציעה שאם את באמת רוצה לצרוך משהו אמיתי ולא רק כדי להשתיק את המצפון, תרפרפי על כמה מהמאמרים שהבאתי, תתיעצי עם כמה תזונאיות קליניות ( קליניות!) ותקחי בחשבון את ההיבט השיווקי שלהם ואז תקבלי החלטה. יש לנו את כל הכלים לקבל החלטה, אני עשיתי לכל זה רק טיזר

 6. מאור

  מאז שאני ילד אני לא אוכל ירקות ופירות, המון ניסיונות עם השנים כשלו, לא סובל את הטעם.
  כששמעתי מישהי שאומרת שיש קפסולות שמכילות פירות וירקות – מייד התנפלתי על זה! בשבילי, אך ורק בשביל הגוף שלי.
  זה הפיתרון עבורי וזה עושה לי טוב ומשפר את בריאותי.

  כל מה ששאר המפיצים מקשקשים זה שטויות, מי שזה עוזר לו שיקח, מי שלא שלא יקח. זה שקר לומר ניסים ונפלאות על המוצר ואיזה מחלות הוא מרפא, זה נכון להגיד שזה ירקות ופירות בקפסולה ושזה הדבר הכי טוב אחרי ירקות ופירות אמיתיים.

  זה הכל

 7. משה

  הי מיכל,
  תודה על המידע.
  אני לא משתמש במוצר, אלא קיבלתי המלצה בשל מחלת גאוט ממנה אני סובל.
  גם אני נתקלתי בעיקר בפרסומות של המוצר שגוגלתי.
  אני מעריך מאוד את השירות לכל המגוגלים למינהם שאין להם את הזמן ו/או היכולת לחקור לעומק כל מוצר שמבטיח ניסים ונפלאות.
  מעוררת התפעלות גם הסבלנות להשיב לכל המגיבים שלפחות חלקם נשמעים כמו אותם מפיצים המגינים על מרכולתם.
  בקיצור תודה רבה מאוד על המידע.

  • היי משה, קודם כל, תודה על התגובה האמפטית. דבר שני, כחלק מבדיקה אמיתית שאני מנסה לתת למוצר, נתקלתי בכל מיני מחקרים שאחד מהם לפחות פורסם בכתב עת נחשב. מהמחקרים לא עולה פסילה גורפת וכן יש שינויים במדדים בנוכחות התוסף. המחקר גם מבקר שינויים אחרים שהמוצר התיימר לבצע ולא ביצע, אבל ניחא.
   המהחקר וממחקרים אחרים עולה כי יש מצבים בהם יש שיפור במדד אחד ואילו הידרדרות במדד אחר בנוכחות התוסף. השאלה שעולה אצלי עכשיו היא לגבי אנשים עם פתולוגיה, נניח כמו שלך: האם אותו תוסף באותם מינונים נכונים לכל האנשים ללא ייעוץ והתאמה אישית?
   אתה נניח לוקה בפתולוגיה כרונית אחת ויש לך פרופיל מסויים: גיל, גובה, משקל, עישון, סטרס, בעיות אקוטיות, נטילת תרופות ואי סבילות לחלק מהדברים. מה אז? תתחיל לבלוע ויהיה בסדר? אני באמת לא מבינה את זה, אולי אתה תסביר לי?
   אגב הנה לינק למחקר אמין שלאו דווקא משמיץ!
   https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK299051/#ch12_sec1

 8. תרצה

  תודה על המידע,
  מזדהה מאוד עם הגישה שלך (גם בפוסטים אחרים כאן בבלוג).

  ואגב – הגעתי לפוסט כשחיפשתי בגוגל ג'וס פלאס, כדי לשמוע חוות דעת אובייקטיביות.
  ובכן – יש חוות דעת גם בחיפוש בעברית – חוות הדעת שלך!
  אז הנה, כבר עשית משהו טוב 🙂

 9. אופירה אלון

  מיכל יקרה
  תודה רבה על ההשקעה והמאמץ.
  האמת? מתלבטת. הנטורופת של אימי, המליץ לה, ממש אתמול, להתחיל לקחת את הכמוסות הללו. לאמא שלי יש הסטורית קנדידה אקוטית. התזונה שלה מוקפדת מאוד. לאחרונה היא מתלוננת על חוסר אנרגיה לעיתים קרובות. אימי קרובה לגיל 70 ובסך הכל מתפקדת מצוין. היא מתלבטת…וביקשה את עזרתי בשוטטות באינטרנט. ללמוד קצת את המוצר. הגעתי אליך ואני שמחה שכך. מצד אחד, הנטורופת של אימי הוכיח עצמו כדי אמין במהלך השנים. מצד שני, ואמרתי זאת גם לאמא, לא צריך לקפוץ על כל מוצר שהוא מציע לה לקנות. אני סקפטית, בקיצור. הנטייה שלי להגיד לה לרדת מזה. נראה לי שהיא כן רוצה לתת לכמוסות הללו צ'אנס. מתלבטת. HELP

  • היי אופירה, ובכן, הפוסט מוכיח שהמוצר הוא לכאורה סוג של פלצבו במקרה הטוב אז הנטיה המיידית היא לומר לך לא לקחת אותו. יחד עם זאת, אם אמא שלך תולה בו תקוות, יכול להיות שהרצון החזק שלה בשילוב עם הפלצבו ייתן לנו תוצאות טובות! הרי זה העניין עם הפלצבו – הוא סוג של קמע.
   תנסי להגיע עם נטורופת להגדרת זמנים: באיזה טווח של זמנים המוצר אמור להשפיע ושלא יגיד לך 3 חודשים- הוא אמור לנמק כל טווח זמן. תגיעי איתו להבנה שאם תוך חודש לכל היותר אין שיפור- את מחזירה לו הכל ומקבלת את הכסף. תכנסי לפורומים של התסמונת שלה ותשאלי שם את השאלה. תכנסי לפורומים של מחלות אחרות ששם מדווחים/ שואלים על הג'וס פלאס – תתחילי לשאוב מידע בלתי תלוי מהרשת ותנסי לחבר את התשובות לכדי עובדות. שימי לב שאת מוודאה שמי שממליץ לך לא מרוויח מהמוצר. אני כבר אומרת לך שזה יהיה קשה עד בלתי ניתן וזה כבר אומר משהו לא טוב על האפקטיביות של המוצר. תשאלי את הנטורופת מה קורה במקרה של הידרדרות בערכים בזמן נטילת המוצר- האם הוא לוקח על זה אחריות? זו שאלה מפחידה אבל רלוונטית ותראי איך הוא יגיב. ובקיצור- אני מעודדת אותך לחשיבה עצמאית ופשוטה ולא ממעיטה בחשיבות הפלצבו ובאמונת החולה שהפתרון נמצא ממש מעבר לפינה. בהצלחה ואשמח אם תעדכני פה או אותי בפרטי בהמשך ההתפתחות:)

 10. רבקה

  המידע המקיף שסיפקת עזר לי מאד. הוא הפסיק את התלבטותי.
  כל הכבוד ותודה רבה.
  רבקה

 11. אפרת

  מה יותר מפריע לך – שיטת השיווק או שהמוצר לא עובד והחברה לא אמינה ?
  אם היה בידך מוצר באמת טוב שאת מאמינה בו אך הוא משווק בשיווק רשתי – האם תימנעי מלצרוך אותו או לספר עליו לאחרים?
  אני שואלת כי אני חלק משיווק חדש על מוצר שהוא לא מזון או תוסף תזונה או שואב אבק אלא ידע. אני רושמת אנשים לקורס משנה חיים וזה לא פלסבו. . והוא באמת שווה את המחיר שלו.
  האם גם זה מפריע לך? אשמח לתגובה

  • היי אפרת, כמובן שהטיעון המרכזי שלי הוא טיב המוצר ביחס להבטחות. נושא השיווק הרשתי מרתיע מאוד כי יש לו מוניטין של שיטה לדחוף לך משהו במחיר עתק ללא כל הצדק כשהטכניקה היא שיכנוע פרונטלי עם שלל סיפורי הצלחה מופרכים וכך אתה קונה במחיר שערורייתי משהו שלא חשבת לצרוך לפניכן. זה סוג של משחק לא הוגן אבל היי, זה שוק חופשי, לא? ולמרות כל מה שאמרתי, הפוסט אינו יוצא נגד שיטת השיווק אלא נגד המוצר. עצם העובדה שהוא משווק כפי שהוא משווק- ואני הבאתי עובדות שמראות על חוסר יושרה של החברה בעדויות שהביאה, מחזק את הסברה כי מדובר באחיזת עיניים. אין לי איך להתיחס לשאלה אם אקנה מוצר זה או אחר אבל אם יציעו לי לקנות משהו שמשווק בשיווק רשתי, אנסה לראות מי המתחרים שלו בשיווק הרגיל ואולי ארכוש אותם. לכל דבר בשיווק הרשתי יהיו מתחרים בשוק הרגיל ואם לא, הרי שמדובר בבולשיט של ממש

 12. יעקב וידר

  שלום מיכל
  תודה ענקית על ההשקעה במאמר.
  אני משתמש במוצר למעלה משנה . שילמתי עד היום קרוב לארבעת אלפים ש"ח ( 4,000 ש"ח) ואני לא מרגיש שום שינוי!!!
  המשכתי מתוך תקווה שבמשך הזמן השינוי יבוא, ולחילופין חשבתי שללא הג'וס פלאס המצב היה מחמיר.
  בעיקבות מאמרך , אסיים לקחת את הכמוסות שנותרו ולא אמשיך לרכוש נוספות.
  תודה מקרב לב

  • היי יעקב, אני מבינה את הציפיה שלך ובמעמד זה אני ממליצה לך בחום לא להמשיך עם שום דבר שאתה לא רואה בו שינוי בטווח של עד 3 חודשים. עד! מתוספי תזונה ועד טיפולים קליניים- רגשיים. אנחנו ( ואני לא מוציאה את עצמי מהכלל כאן) רוצים להאמין שמה שבחרנו והשקענו בו הוא הדבר הנכון גם אם בפנים עולים ספקות. ניסוי ידוע הוא ניסוי תחנת האוטובוס: אנשים חיכו לאוטובוס שאחר להגיע. היתה שאלה מתי ואם הם ינטשו את התחנה ויעברו לחפש אלטרנטיבה תחבורתית. נחש מה הרוב עשו?

 13. פנינה

  כל הכבוד על הכתבה והמחקר רציתי להוסיף עוד שכאשר מכרו לי את המוצר מה ששכנע אותי לנסות אותו הוא זה שאמרו לי שאין שום בעיה אם המוצרים לא ימצאו חן בעיני אוכל להחזירם לאחר 10 ימים . אלא שלאחר שקיבלתי את המוצרים נכתב שם שיש אפשרות להחזיר את המוצרים הסגורים בלבד . כיון שכדי לנסות אותם עלי היה לפתוח את שלושת סוגי הקפסולות שמחירם הוא 750 ש"ח ואת חבילת השיק האחת שמחירה עוד 300 שח יצא שעל 10 הקפסולות אותן ניסיתי ועל כף אחת של שיק שילמתי 1000 שח . כדאי שמי שמתכוונת לנסות את המוצר בהסתמך על האפשרות להחזיר תביא בחשבוןן את ההפסד של 1000 שח.
  פנינה כהן אזור טבריה

 14. ורד חדד

  למען האמת הציעו לי גם להיות מפיצה אבל לי אין זמן לזה ולא כוח מה כן אני יודעת שברגע שיהיה לי זמן אני מתחילה להפיץ את המוצר הוא באמת עוזר! פשוט ככה אמא שלי חולה בפיברומיאלגיה עם כאבי עצמות ובריחת סידן מאז שהיא לוקחת את הכדורים יש שיפור ניכר גם בשינה שלה! אני ניסיתי חודש את הכדורים וגם לי הם הועילו מאוד! הפנים שלי נראו אחרת כולם שאלו אותי מה עשית. ממש ברמה שלא הייתי צריכה מייקאפ.שית ממליצה בחום! אנחנו כבר יותר מחצי שנה קונים את הערכה! מה שכן ואני חייבת לציין כשאתם רוכשים תקליטו את השיחה כי הבטיחו לנו ערכה חינם ועד היום היא לא הגיעה ! אבל אנחנו ממשיכות לרכוש ףׂ

 15. נטע שרון

  ואי, מה זה המשיכה בחבל הזו?
  גם אני מפחדת שהג'וס פלאס הוא שיווק אגרסיבי ולא מהימן
  אבל לא צריך לבחור באחד מן הצדדים
  למה זה כזה קשה לאכול נכון וזהו?
  במקום להמציא כל מיני מהפכות

 16. מיכל יקרה,
  יחסית למישהו שסירב להיות מפיץ. אני לא יודע אם את יכולה להודות למישהו שביא לך יותר לקוחות ויותר פרסום מחברת ג'וס פלאס.
  למה?
  אם הייתה זו חברה קיקיונית שנעלמת כלעומת שקמה, כך היה נעלם המאמר שלך על כל "האמת המקצועית שלו" אבל מתברר בוא יוצר יותר ויותר תגובות מה שמעלה אותך עוד ועוד ומביא לך פרנסה. הלכה למעשה : לא כך?
  אם נכון הדבר עלייך להסכים לשלושה דברים:
  1) יש הרבה אנשים שהמוצר עזר להם- אינם מפיצים – וקמים כאן להגן על המוצר.
  2) יש אנשים שהמוצר עשוי לעזור להם ונעצרים בבדיקה: בעבות "המאמר המקצועי שלך"
  3) את הופכת ל"סמכות" הפוסקת בנושא שלא באמת יש לך הכשרה לפסוק בו ואת נהנית מרווח כלכלי בעקבות זה.

  עד כמה זה מוסרי באמות המידה האישיות שלך?

  • קוראם יקרים, הא לכם דוגמא לתגובה שמעידה על לחץ שמדבר בעד עצמו.
   אני אזביר: כאשר תגובה אינה מדברת לגופו של דבר אלא לגופו של דובר, זה אומר שאין איך להתקיף את העניין עצמו.
   העניין עצמו הוא מידע מוטעה שמגיע לרוכשים הפוטנציאלים ( וכנראה גם למפיצים התמימים עצמם)
   העניין הוא לא אני ואמות המידה המוסריות שלי.

   בעקבות הפוסט אני מקבלת המון תגובות שלוקות בכשל הזה ( ששמו בלטינית הוא אד- הומינם )
   בהתחלה הגבתי, אח"כ סיננתי ( כי כמה אשר ללמד פה אלף בית)
   ועכשיו שוב פרסמתי והגבתי, כדי לרענן לכם את הזיכרון וגם כדי שלא יגידו שאני מסננת כל מה שלא מפרגן לי.
   אז הנה. תתכבדו

 17. רון

  אחלה מאמר! אגב, שמתי לב שהערך של ג'וס פלוס בוויקיפדיה העברית – ריק. מדוע שלא תציאי להם את העבודה שעשית פה (גם אם היא רק חלקית). ככה יווצר עוד מקור מידע לאנשים שמתקשים לקרוא אנגלית, וגם יתן משנה תוקף לדברים שאת אומרת בשם עצמך פה (הרי הם בודקים את הערכים שנוצרים כפי שציינת בעצמך). שוב תודה, ושנה טובה!

  • שומע קטע, הערך בעברית הופיע רק לאחרונה והרבה אחרי כתיבת המאמר והתגובות. ברם, הערך הוא ריק עכשיו. סיבה אפשרית היא שמישהו העלה את הערך אבל התוכן לא עבר את אישור ויקיפדיה. אזוי

 18. נעמה

  את אלופה תודה רבה על כל המידע!
  על סמך מה שקראתי פה ושאר חשדות הבנתי שגם טראוולר זה פירמידה, אז שימו לב.

  • היי נעמה, חשוב לציין שפירמידה כשלעצמה לא מעידה בהכרח על מוצר בועה. נכון שזה אפיק שיווק בעייתי שכל דבר שמשוווק בעזרתו – חשוד בעיני אבל בפוסט הזה, התיחסתי לפירמידה רק באופן שולי ותומך בהנחה הכללית

 19. רחלי

  תודה על המאמר! תענוג לקרוא!
  חיפשתי חומר על ג'וס פלאס כיוון שחברת פייסבוק שלי חופרת עליו בלי סוף והייתי סקרנית.
  זה מזכיר לי מוצר- פירמידה נוסף בשם "אג'ל" : לפני עשר שנים בערך, בת דודי שקנתה בכסף רב "זיכיון" למכור את המוצרים (שהיו למעשה שקיות מתכת שטוחות שהכילו ג'ל עם ויטמינים…) ניסתה לשאוב גם אותי לדבר הזה. מובן שסירבתי , ומובן גם שהבועה הזאת התפוצצה מאוחר יותר.
  התחושה שלי היא שבדברים האלה המוצר הוא שולי, והוא בא כדי להצדיק את הפירמידה.

  • זה נכון. תילי תילים של ביקורת ואזהרות יש על שיווק הפירמידה וכל מוצר שנמכר ככה הוא כבר חשוד. אתה מה, יש הרבה מוצרים סתם שנמכרים על המדף. נראה לי שהשאלה היא גם המחיר: אם משהו עולה 50 ש"ח את יכולה לנסות ומקסימום לא יעבוד. אם מעודדים אותך לצרוך עוד ועוד מוצרים יקרים ומבטיחים שאוטוטו תראי את האור אז…ובכן…

 20. מלי אשכנזי

  תודה רבה מיכל
  כמעט והצטרפתי לקונים, אבל הייתי חייבת לבדוק אם יש "מטופלים" מרוצים.

  מלי

 21. תמי

  תודה מיכל, שמחה שניתקלתי בדברים שכתבת ממש רגע לפני כניסתי לעסק הזה.
  משתמע שאת רצינית אמינה ואהבתי את כתיבתך העניינית .

 22. חנה

  אני בדרך לקנות את המוצר. מבינה מדברייך שאין תימוכין להצלחות שלכאורה מפורסמות.
  האם יש אישור FDA למוצרים ?
  האם ההתוויה שלהם כתרופה או כתוסף ?
  אם כתוסף, אזי כל התוספים בשוק הם בבחינת לא יועיל לא יזיק……עד היום לא ברורה השפעתם.
  יש אסכולה המצדדת באלה ומאידך באלה…..
  אם היה לי סכום זה של אלפי שקלים סביר להניח שהייתי מנסה, יחד עם זאת אם יש ספק, אז אין ספק.
  כולם רוצים להיות רזים ומחפשים קיצורי דרך.
  הדרך הארוכה והקשה היא הנכונה.
  ספורט, תזונה נכונה ובסיכומו של דבר אורח חיים בריא.
  אני איתך.😊

 23. חנה

  הי מיכל
  שימי לב שעל מנת לענות על הביקורת שלך, שכרו ככל הנראה הזכיינים או החברה מומחה לתוכן שיווקי באינטרנט כדי להפריח לכאורה את כל טענותייך נגד.

 24. שי

  תודה על המאמר. ממש עזרת לי לחזק את התובנה: "אין קיצורי דרך", מי שעובד ועובר תהליך מצליח!!!

  גם אני יודע שפלציבו עוזר לתהליכי ריפוי אבל קשה לי לקחת משהו שאני יודע שהוא שקרי.

  בשבוע האחרון עברתי מסע שכנוע מ-2 קורבי משפחה שונים שממש גמרו את ההלל על הג'וס + ולמרות שאני מאד ריאלי והריח לי ממש לא טוב ( עם נסיון עבר רע בשיווק רשתי) – כמעט ורכשתי.
  לייתר ביטחון עשיתי בדיקה אחרונה, גיגלתי על מידע ובעקבות המאמר כאילו שפכת לי מים קרים על הפנים וחידדת לי את החושים.

 25. אופיר עדני

  תודה רבה !
  אמרת פה המון דברים נכונים ומאוד התחברתי לסגנון הכתיבה ההגיוני והלוגי.
  חסכת עבורי המון עבודה, והעלת בדיוק את המחשבות שלי עלו כשניסו לדחוף לי את המוצר.
  כיף שיש אנשים כמוך

 26. ספי ארן

  אהבתי כול מילה .רק הבת שלי לא אוכלת שום פרי ושום ירק חשבתי שזה פיתרון כלשהוא.עכשיו אחרי שקראתי אולי יש לך איזה פיתרון אחר?

0 פינגים וטרקבקים

כתיבת תגובה